Volg TTS en like ons op facebook onder
DAMCLUB TROCH TINKEN STERK
Twitter @damclubttssur




Clubsponsoren




30 juli 2018.
Deze avond werd de finaleronde gespeeld van de 29e zomercompetitie Fryslan in de damarena van TTS Cafe de Haven.
Winnaar van het toernooi werd Erwin Heslinga uit Leeuwarden.
2 TTS ers konden prijzen in ontvangst nemen n.l. : Voorzitter Karel de Bruin was winnaar in de B groep terwijl competitieleider Joop de Graaf de 2e plaats behaalde in de C groep.
De prijs voor de mooiste combinatie van het toernooi ging naar Douwe Douma van damclub DCT uit Twijzelerheide.
Vanaf deze plaats ook alle prijswinnaars nogmaals gefeliciteerd.






23juli 2018

De voorlaatste ronde van het zomertoernooi werd onder tropische temperaturen gespeeld in de damarena van TTS afgelopen maandag 23 juli.

Uitslagen TTS spelers:
Jan Hiemstra - Sape Hiemstra 1-1 Communicatiestoornis.
Erwin Heslinga - Karel de Bruin 2-0 Voorzitter kan niet voor verrassing zorgen.
Gerrit Terpstra - Henk Jonker 1-1
Luitzen vd Heide - Pieter Dijkstra 1-1
Harm Terpstra - Sietse Jonker 2-0
Willem Lep - Joop de Graaf 2-0
In de B en C groep blijven er TTS ers kans houden op een ereplaats.

Maandag 30 juli DE GROTE FINALE.




17 juli 2018 . De teams (tegenstanders) van het zaterdagteam zijn bekend inclusief de rating per club.

1 Lelystad 1031
2 DCHeerenveen 2 1015
3 SSS Kampen 1012
4 Dc Warffum 957
5 PGT Delfzijl 927
6 DCF 3 918
7 BEGB Britsum 916
8 Huizum 2 915
9 TTS 908
10 DCHeerenveen 3 871
11 Het Noorden 2 843
12 MTB 3 Hoogeveen 831



16 juli 2018 Ronde 12 zomercompetitie.
Joop de Graaf - Sape Hiemstra 2-0 Ongunstige loting Sape.
Jan Hiemstra - Geert Rozenberg 0-2 Geert te sterk.
Sietse Jonker - Johan Tuenter 2-0 Middellijn theorie.
Douwe Douma - Karel de Bruin 0-2 Voorzitter gaat los.
Sipke Doller - Gerrit Terpstra 1-1 Tevreden spelers.


9 juli 2018 Uitslagen TTS spelers in ronde 11 zomercompetitie.

Johan Tuenter - Sape Hiemstra 2-0 Grunniger te sterk.
Harm Terpstra - Jan Hiemstra 2-0 Al weer een Terpstra.
Sietse Jonker - Henk Prak 1-1 Grunniger bedwongen.
Tjalling Oegema - Luitzen vd Heide 1-1 Daarom op de foto.
Karel de Bruin - Gerrit Terpstra 1-1 clubgenoten onder elkaar.
Hielke Luik - Joop de Graaf 0-2 Goede loting.





3 juli 2018:
Tijdens ronde 10 waren er 5 van de 8 deelnemende TTS spelers aan één tafel
geprojecteerd. 4 zijn hier zichtbaar.


Uitslagen:
Sietse Jonker - Sape Hiemstra 1-1 Sape opnieuw in blauw.
Johan Tuenter - Jan Hiemstra 2-0 Groninger dammer te sterk.
Karel de Bruin - Joop de Graaf 2-0 Loopgraven te ondiep.
Luitzen vd Heide - Henk Jonker 0-2 Dam op verkeerd veld.
Gerrit Terpstra - Bert Oegema 2-0 Geen VAR aanwezig.






Nieuwe ratinglijst per 1 juli 2018.



Ronde 9 van de zomercompetitie in gemoedelijke sfeer aan de stamtafel in de
damarena van TTS.



Reinout Sloot - Gerrit Terpstra 2-0
Wim Riddersma - Luitzen vd Heide 1-1 Drachtster derby onbeslist.
Joop de Graaf - Geert Rozenberg 1-1
Bert Oegema - Sietse Jonker 2-0
Jan Hiemstra - Willem Lep 0-2 Gemiste kans witspeler.
Sape Hiemstra - Klaas Mondria 0-2



Succesvolle 8e ronde voor TTS spelers in zomercompetitie.
Uitslagen:
Gerrit Terpstra - Pieter Dijkstra 2-0 4eplaats ranglijst
Joop de Graaf - Wim Riddersma 0-2 koekje van eigen deeg.
Tjalling Oegema - Sietse Jonker 0-2 toppertje
Hans Hoks - Jan Hiemstra 0-2 vorm komt eraan.
Willem Lep - Sape Hiemstra 1-1 winst verzuimd.
Luitzen vd Heide - Dummy 1-1 puntje erbij






Uitslagen ronde 7 TTS spelers in zomercompetitie.
Sape Hiemstra - Gerard Weinans 0-2

Klaas Mondria - Jon Hiemstra 0-2
Johan Tuenter - Joop de Graaf 0-2
Martie Boersbroek - Karel de Bruin 1-1
Hans Hoks - Sietse Jonker 1-1



28 mei 2018. Ronde 5 zomercompetitie.
In tropische omstandigheden werd deze ronde afgewerkt. Sensatie op het bord van Joop de Graaf en Hans Hoks. ( zie foto)

GEEN ENKELE REMISE IN 12 PARTIJEN.


Uitslagen TTS ers.
Sipke Doller - Luitzen van der Heide 2-0
Piet Wiersma - Gerrit Terpstra 0-2
Hans Hoks - Joop de Graaf 0-2
Wim Riddersma - Sape Hiemstra 2-0
Karel de Bruin - Sjouke Zijlstra 2-0
Sietse Jonker - Jon Hiemstra 2-0


22 mei 2018 Resultaten 4e ronde zomercompetitie.
Johan Tuenter - Luitzen vd Heide 1-1 zie foto

Joop de Graaf - Pieter Dijkstra 0-2
Gerrit Terpstra - Siep Altena 1-1
Jan Hiemstra - Sjouke Zijlstra 0-2
Hielke Luik - Sape Hieemstra 0-2
Willem Lep - Karel de Bruin 0-2 zie foto







18 mei 2018. In de damrubriek van het Friesch Dagblad van 18 mei werden een 2 tal partijen van TTS spelers tijdens het 29e Zomerdamtoernooi Fryslan onder de loep genomen. Een uitermate leerzame analyse voor de spelers en overige belangstellenden.


DATA ZATERDAGCOMPETITIE IN DE AGENDA>

15 mei 2018. Teleurstellende ronde TTS dammers in zomercompetitie.
Wim Riddersma - Gerrit Terpstra 0-2
Sape Hiemstra - Geert Rozenberg 0-2
Karel de Bruin - Tjalling Oegema 0-2
Joop de Graaf - Siep Altena 1-1
Hielke Luik - Jan Hiemstra 2-0


7 mei 2018 Ronde 2 29e Zomerdamcompetitie in Surhuisterveen.
Uitslagen TTS spelers.
Jan Hiemstra - Gerard Weinans 1-1
Sape Hiemstra - Sjoerd vd Molen 0-2
Gerrit Terpstra - Henk Prak 1-1
Joop de Graaf - Dummy 1-1
Karel de Bruin - Sietse Jonker 2-0
Siep Altena - Luitzen vd Heide 1-1




30 april 2018. Na afloop van de bijeenkomst met de zaterdagdammers werd de gebruikelijke sneldamavond gehouden als afsluiting van het seizoen.
In een goede sfeer werd de nazit gehouden onder het genot van een hapje en drankje.
Een kleine impressie.







DAMMEN ALS CULTUREEL ERFGOED.
Oud voorzitter TTS opgenomen in naslagwerk Hans van der Nap.




23 april 2018.
TJIDSGER VEENSTRA KAMPIOEN IN DE BGROEP
Uitslagen laatste ronde seizoen 2017-2018.

Symen Atsma - Tjidsger Veenstra 0-3
Reint Elzinga - Wytze vd Meulen 1-1
Rein van der Wal- Gerrit Terpstra 0-3

Toerbokaal:
Cees Dijkstra - Karel de Bruin 3-0
Ate Oosterhof - Bareld Bekkema 3-0
Joop de Graaf - Sape Hiemstra 3-0
Anton vd PLoeg - Haye Wittermans 3-0
Johannes Baron - Frans Postma 1-1
Joop de Graaf - Jan Kunnen 3-0
Luitzen vd Heide - Henk Westerhof 1-1








Uitslagen 23 april 2018
Symen Atsma - Wytze vd Meulen 3-0
Willem Hofstede - Symen Atsma 3-0
Henk Westerhof - Jan Hoogsteen 3-0
Rein vd Wal - Ate Hoogsteen 1-1
Joop de Graaf - Rein van der Wal 3-0

Toerbokaal:
Haye Wittermans - Cees Dijkstra 0-3
Bareld Bekkema - Luitzen vd Heide 0-3
Sape Hiemstra - Henk de Bruin 1-1
Frans Postma - Tjipke Vlasma 3-0
Johannes Baron - Durkje van Beets 1-1
Wytze vd Meulen - Jan Kunnen 3-0





It giet oan:




Aktuele ratinglijst per april 2018.


Voor de slotronde van de bondscompetitie moest het vlaggeschip zijn laatste wedstrijd thuis spelen tegen het sterke team van BEGB uit Britsum.
Onderstaand de uitslag:
Anton van der PLoeg - Oege Dijkstra 0-2
Karelde Bruin - Hans Zondervan 0-2
Henk Westerhof - Reinout Sloot 0-2
Gerrit Terpstra - Sietse Bronger 1-1
Haye Wittermans - Pieter Dijkstra 1-1
Ate Oosterhof - Sjoerd Schaaf 1-1
Einduitslag 3-9





19 maart 2018. Volop aktie in de TTS omgeving.
TTS RESERVES NEMEN KOPPOSITIE OVER NA UITSTEKEND RESULTAAT TEGEN DE RESERVES VAN ONS GENOEGEN UIT DRACHTEN.
OG 2 Drachten - TTS 2
Gerrit Klaseboer - Simen Atsma 2-0
Tjeerd Jaasma - Wytze vd Meulen 1-1
Anne Veenstra - Sape Hiemstra 0-2
Jorn Kruit - Johannes Baron 0-2
Einduitslag 3-5

Feanster Toer:
Henk W de Bruin - Tjipke Vlasma 1-1
Ate Oosterhof - Karel de Bruin 1-1
Haye Wittermans - Cees Dijkstra 1-1
Tjidsger Veenstra - Willem Hofstede 3-0

Onderlinge:
Gerrit Terpstra - Jan Hoogsteen 3-0
Henk Westerhof - Luitzen vd Heide 1-1
Anton vd PLoeg - Joop de Graaf 1-1
Jan Kunnen - Reint Elzinga 1-1
Durkje v Beets - Bareld Bekkema 0-3



13 maart 2018.
VLAGGESCHIP BOEKT UITSTEKEND RESULTAAT TEGEN HEERENVEEN-MILDAM RESERVES.
1 Martin Boersbroek - Ate Oosterhof 2-0
2 Wim vd Molen - Haye Wittermans 2-0
3 Aize Plantinga - Karel de Bruin 1-1
4 Pieter de Vries - Gerrit Terpstra 0-2
5 Marten Zijlstra - Henk Westerhof 0-2
6 Rinus Veenstra - Anton vd Ploeg 0-2
Einduitslag 5-7




5 maart 2018 Ronde 24 onderlinge:
Johannes Baron - Tjidsger Veenstra 0-3
Simen Atsma - Henk W de Bruin 3-0
Durkje v Beets - Wytze vd Meulen 0-3
Willeem Hofstede - Reint Elzinga 1-1
Bareld Bekkema - Jan Kunnen 1-1
Gerrit Terpstra - Karel de Bruin 3-0
Luitzen vd Heide - Rein van der Wal 0-3
Jan Hoogsteen - Rein van der Wal 1-1
Haye Wittermans - Ate Oosterhof 1-1
Anton vd PLoeg - Henk Westerhof 1-1




27 februari 2018 Onderlinge competitie.
Cees Dijkstra - Luitzen van der Heide 3-0
Henk Westerhof - Haye Wittermans 3-0
Anton vd Ploeg - Gerrit Terpstra 1-1
Ate Oosterhof - Karel de Bruin 3-0 Proficiat. 1e winst.
Joop de Graaf - Jan Hoogsteen 1-1
Reint Elzinga - Sape Hiemstra 1-1
Tjidsger Veenstra - Wytze van der Meulen 3-0
Frans Postma - Jan Kunnen 0-3
Willem Hofstede - Jan Kunnen 0-3


19 februari 2018. Wedstrijdleider Jan Kunnen blijkt een gouden hand te hebben.
Met 2 afzeggingen op de valreep en de wedstrijd tegen het sterke Grou in zicht moest geimproviseerd worden om een zestal achter de borden te krijgen. Achteraf kan na de fraaie overwinning worden gesteld dat er sprake is van een gouden greep en een groot compliment voor de kwaliteit van de invallers.
Toen Haye Wittermans het voorbeeld gaf door het Grouster kanon Thomas Kuipers
het nakijken te geven werd de echte teamgeest blijkbaar aangewakkerd.
Details:
TTS - Grou.
1. Anton vd PLoeg - Cor Hoff 1-1
2. Haye Wittermans - Thomas Kuipers 2-0
3. Gerrit Terpstra - Gerrit Reitsma 1-1
4 Ate Oosterhof - Jelle Stobbe 1-1
5 Henk Westerhof - Sieds Tjepkema 2-0
6 Jan Hoogsteen - Joerie Beke 1-1
Totaal 8-4



17 februari 2018. Huizum reserves verslaan zaterdagteam TTS en maken de weg vrij voor promotie met beslissingswedstrijd.

Uitslag.
Huizum 2 - TTS
Bram Scholma - Sietse Jonker 1-1
Jan Bosselaar - Gerrit Terpstra 1-1
Jan de Vos - Karel de Bruin 2-0
Marten Martens - Anton vd Ploeg 1-1
Meinze Feenstra - Cees Dijkstra 2-0
Fedde van der Laan - Luitzen vd Heide 0-2
Thijs Talsma - Joop de Graaf 2-0
Henk Veldhorst - Simen Atsma 2-0
Bart Adema - Sape Hiemstra 2-0
Einduitslag 14-06





5 februari 2018. Ze blijven maar komen naar de onderlinge competitie. Slechts 2 personen melden zich af voor de 21e ronde van de onderlinge.

WAAROM IS DEZE COMPETITIE ZO POPULAIR?

Uitslagen:
Karel de Bruin - Rein van der Wal 0-3
Jan Hoogsteen - Ate Oosterhof 3-0
Gerrit Terpstra - Henk Westerhof 3-0
Cees Dijkstra - Anton vd Ploeg 1-1
Haye Wittermans - Joop de Graaf 3-0
Durkje v Beets - Tjidsger Veenstra 0-3
Frans Postma - Willem Hofstede 0-3
Wytze vd Meulen - Henk de Bruin 3-0
Tjipke Vlasma - Jan Kunnen 0-3
Simen Atsma - Bareld Bekkema 0-3
Sape Hiemstra - Johannes Baron 3-0


03-02-2018 TTS - BEGB.


1. Rein van der Wal - Sietse Bronger 0-2
2 Gerrit Terpstra - Jan Peters 0-2
3 Steven Veenstra - Jeppe Bronger 1-1
4 Karel de Bruin - Reinout Sloot 0-2
5 Anton vd Ploeg - Eeltje Terpstra 1-1
6 Sietse Jonker - Ruurd Winkel 1-1
7 Jan Hoogsteen - Klaas Koopman 2-0
8 Luitzen vd Heide - Willem Lep 2-0
9 Jan Kunnen - Sake Sloot 2-0
10 Symen Atsma - Yke Miedema 0-2
Einduitslag 9-11

30 januari 2018.

Na 6 gespeelde wedstrijden van de 8 gaat het reserveteam van TTS trots aan kop in de 3e klasse B.
Vanavond werd de return tegen de Hemrik opnieuw met winst afgesloten.
Details.
Hemrik - TTS 2
Peter Huiberts - Joop de Graaf 0-2
Pieter de Groot - Jan Kunnen 2-0
Johannes Konijn - Wijtze vd Meulen 0-2
Jan de Boer - Johannes Baron 1-1
Einduitslag 3-5




20 januari 2018. Delfzijl.
Provinciaal Gronings Tiental tegen TTS (Zaterdagteam)

1 Hans van der Veen - Gerrit Terpstra 0-2
2 Koos Prak - Steven Veenstra 1-1
3 Johan Zijlstra - Sape Hiemstra 2-0
4. Rob van Heukelem - Anton vd PLoeg 0-2
5 Sietse Rozema - Cees Dijkstra 1-1
6 Kor Sikkema - Ype Kroodsma 2-0
7 Jacob Reinders - Jan Hoogsteen 1-1
8 Feiko Stoppels - Joop de Graaf 2-0
9 Geert Greven - Symen Atsma 1-1
10 Jack Westerdijk - Luitzen vd Heide 1-1
Einduitslag 11-09








15 januari 2018.
TTS2 - Ons Genoegen 2 Drachten.

1 Jan Kunnen - Anne Veenstra 1-1
2 Joop de Graaf - Tjeerd Jaasma 2-0
3 Simen Atsma - Gerrit Klaseboer 1-1 Prachtig resultaat.
Sape Hiemstra - Jorn Kruit 0-2
Einduitslag 4-4

Voor de onderlinge werden nog 9 partijen gespeeld.

Henk Westerhof - Cees Dijkstra 1-1
Luitzen vd Heide - Jan Hoogsteen 0-3
Ate Oosterhof - Gerrit Terpstra 0-3
Anton vd Ploeg - Haye Wittermans 3-0 Eastermarder vorm terug?
Tjipke Vlasma - Henk de Bruin 0-3
Tjidsger Veenstra - Willem Hofstede 1-1
Johannes Baron - Wytze vd Meulen 1-1
Frans Postma - Bareld Bekkema 0-3
Reint Elzinga - Durkje v Beets 3-0


9 januari 2018.
De eerste klap bleek geen daalder waard. Het vlaggeschip moest afgelopen dinsdag aantreden tegen de nieuwbakken vereniging Damcombinatie Fryslan die door de fusie met De Oldehove over een gigantisch arsenaal aan spelers kan beschikken en hier optimaal gebruik van maakt.
Alhoewel Karel de Bruin Harm Terpstra al binnen 30 zetten het nakijken gaf bleken dit na afloop de enige punten te zijn voor de Feansters.
Zelfs het brikje voorsprong van Anton zoals op de foto bleek geen punten op te leveren.
De ingezette reserves aan Feanster zijde konden verder geen potten breken.
DCF 2 blijkt hun promotiedoel met glans en glorie te halen.

Details:
Damcomb Fryslan 2 - TTS
1. Jan Algra - Anton vd PLoeg 2-0
2 Erwin Heslinga - Joop de Graaf 2-0
3 Bert Oegema - Ate Oosterhof 2-0
4 Tamme Oegema - Jan Kunnen 2-0
5 Harm Terpstra - Karel de Bruin 0-2
6 Geoffrey de la Fonteyne- Sape Hiemstra 2-0
Einduitslag 10-2


2018
8 januari.
De reserves van TTS speelden een thuiswedstrijd tegen DCH4. De uitwedstrijd was met 7 tegen 1 verloren en de spelers waren er op gebrand een goed resultaat te behalen. UIteindelijk was het gelijkspel het resultaat.
Joop de Graaf - Gerard Weinans 2-0
Wytze vd Meulen - Geert Ferwerda 1-1
Jan Kunnen - Albert Koops 1-1
Johannes Baron - Hielke Luik 0-2
Totaal 4-4


Voor de onderlinge werd nog in 9 partijen gestreden voor posities op de ranglijst. Alle potjes eindigden in een overwinning.
WIT BEGINT EN WINT GAAT HIER NIET OP DEZE KEER.

Luitzen van der Heide - Gerrit Terpstra 0-3
Jan Hoogsteen - Karel de Bruin 0-3
Rein van der Wal - Anton vd PLoeg 0-3
Simen Atsma - Frans Postma 0-3
Tjidsger Veenstra - Bareld Bekkema 0-3
Tjipke Vlasma - Sape Hiemstra 0-3
Reint Elzinga - Henk de Bruin 0-3
Willem Hofstede - Durkje van Beets 3-0
Henk de Bruin - Frans Postma 3-0




18 december 2017 De webmaster gaat er even tussen uit en stuurt U deze wens
.





18 december.
21 dammers zijn naar de laatste competitieavond van dit kalenderjaar gekomen
om nog wat puntjes bij elkaar te schrapen in de onderlinge of voor de Toerbokaal.
Uitslagen :
Karel de Bruin - Anton vd Ploeg 0-3
Henk Westerhof - Joop de Graaf 1-1
Haye Wittermans - Luitzen vd Heide 0-3
Rein van der Wal - Ate Oosterhof 3-0

Symen Atsma - Johannes Baron 3-0

Jan Kunnen - Tjipke Vlasma 1-1
Sape Hiemstra - Durkje van Beets 3-0

Henk de Bruin - Tjidsger Veenstra 0-3
Wytse van der Meulen - Frans Postma 3-0

Toerbokaal
Tjidsger Veenstra - Wytze vd Meulen 3-0
Gerrit Terpstra - Cees Dijkstra 1-1




16 december 2017. Met een fantasieopstelling moesten de zaterdagdammers vandaag optreden in Hijken om de wedstrijd te spelen tegen de koploper in 2A.
De einduitslag werd een teleurstellende nederlaag mede omdat duidelijke winstpunten werden verspeeld.
Zie de bijlage.

Details
Hijken 3 - TTS

Harry de Groot - Karel de Bruin 2-0
Harry Vosmeyer - Jan Kunnen 2-0
Kor de Groot - Jan Hoogsteen 2-0
Rob Knevel - Sietse Jonker 2-0
Wim Koopman - Ype Kroodsma 2-0
Leo Meloni - Gerrit Terpstra 0-2
Jacco Keizer - Rein van der Wal 0-2
Gerhard Dunning - Anton vd PLoeg 0-2
Roelof Tiegelaar - Cees Dijkstra 0-2
Erik Beugels - Luitzen vd Heide 0-2

Einduitslag 12-08






11 december 2017.
Ondanks CODE ORANJE nog 16 schuivers voor ronde 15 van de onderlinge.
Uitslagen:
Karel de Bruin - Cees Dijkstra 1-1
Ate Oosterhof - Haye Wittermans 0-3
Gerrit Terpstra - Joop de Graaf 3-0
Henk Westerhof - Rein van der Wal 0-3
Sape Hiemstra - Wytze vd Meulen 0-3
Bareld Bekkema - Reint Elzinga 3-0
Johannes Baron - Willem Hofstede 0-3
Jan Kunnen - Henk W de Bruin 3-0


9 december 2017. Landelijke competititie.

De schuivers van TTS moesten deze zaterdag uitkomen tegen het team van Het Noorden 2 uit Goningen. Dit team bestaat voor een groot deel uit jeugdspelers en de wedstrijd is altijd een spannende aangelegenheid.
Ditmaal wisten de Feansters weer enigszins lucky de overwinning binnen te slepen.

Details :
TTS Het Noorden 2.
Rein van der Wal - Elisabeth Kramer 2-0
Karel de Bruin - Henk Stroetinga 0-2
Anton vd Ploeg - Yneke Goerres 1-1
Sietse Jonker - Gerard Kramer 2-0
Cees Dijkstra - Suzanne Staal 2-0
Luitzen vd Heide - John Rademaker 0-2
Jan Kunnen - Bob vd Mark 0-2
Jan Hoogsteen - Wouter Keitz 2-0
Joop de Graaf - Marinus Damkat 2-0
Symen Atsma - Jacob Ganzevoort 1-1
Einduitslag 12-8





4 december 2017 Ronde 14 onderlinge competitie.

Karel de Bruin - Ate Oosterhof 1-1
Gerrit Terpstra - Cees Dijhkstra 3-0
Joop de Graaf - Haye Wittermans 3-0
Rein vd Wal - Luitzen vd Heide 3-0
Henk Westerhof - Anton vd PLoeg 3-0

Henk de Bruin - Sape Hiemstra 3-0
Reint Elzinga - Johannes Baron 3-0
Jan Kunnen - Symen Atsma 1-1
Tjipke Vlasma - Bareld Bekkema 0-3
Frans Postma - Durkje v Beets 3-0



25-11-2017.
Zaterdagteam weet rode lantaarndrager te ontwijken.

TTS - Hoogeveen 3
Jan Kunnen - Meint de Vries 1-1
Karel de Bruin - Geert Kleine 1-1
Rein van der Wal - Alberto Waterink 2-0
Steven Veenstra - Lisa Scholtens 2-0
Anton vd Ploeg - Leon van der Lans 2-0
Luitzen vd Heide - Wilmer Oostindjer 0-2
Cees Dijkstra - Hans van Gijssel 2-0
Jan Hoogsteen - Cor Darwinkel 1-1
Joop de Graaf - Pascal Strijker 1-1
Symen Atsma - Bart Jan Kortleven 2-0
Einduitslag 14-06

13-11-2017 Een overvol programma voor de schuivers van TTS deze avond.

TTS1 - SDC Sneek
Anton vd Ploeg - Jacob de Vries 0-2
Henk Westerhof - Theo Diemer 1-1
Karel de Bruin - Robin Hoekstra 2-0
Gerrit Terpstra - Martin de Vries 1-1
Haye Wittermans - Dirk de Leeuw 1-1
Jan Hoogsteen - Kerst Hoekstra 0-2
Einduitslag 5-7

TOG Wolvega 2 - TTS 2
Berend Ruiter - Jan Kunnen 0-2
Jaap Hennipman - Joop de Graaf 2-0
Ysbrand Walstra - Symen Atsma 1-1
Miep Rops - Johannes Baron 0-2
Einduitslag 3-5

Onderlinge:
Rein van der Wal - Cees Dijkstra 1-1
Sape Hiemstra - Tjipke Vlasma 3-0
Reint Elzinga - Bareld Bekkema 1-1
Tjidsger Veenstra - Durkje v Beets 3-0
Willem Hofstede - Frans Postma 3-0
Henk de Bruin - Wytze vd Meulen 1-1


11-11-2017: Zaterdagteam DCH 3- TTS Met het ontbreken van een drietal toppers waren de Feanster dammers naar Mildam getrokken om te spelen tegen de reserves van DCH Heerenveen. Aan het einde van de middag kon opnieuw een teleurstellende nederlaag worden bijgeboekt.
Onderschatting van de tegenstander??



Details:
DCH 3 - TTS
Sjouke Zijlstra - Joop de Graaf 1-1
Geert Rozenberg - Gerrit Terpstra 0-2
Marten Zijlstra - Karel de Bruin 1-1 foto van complexe stand.
Pieter de Vries - Cees Dijkstra 2-0
Wim Riddersma - Luitzen vd Heide 2-0
KLaas Mondria - Sietse Jonker 1-1
Bouke vd Werff - Ype Kroodsma 2-0
Tabe de Vries - Jan Hoogsteen 1-1
Bennie Liefting - Symen Atsma 2-0
Jan van der Vegt - Jan Kunnen 0-2 foto van fraaie combi.
Totaal 12-08



6 november 2017. Alweer ronde 10 van de onderlinge.
Van de elf partijen slechts 2 remises.
Uitslagen.
Jan Hoogsteen - Joop de Graaf 3-0
Gerrit Terpstra - Karel de Bruin 3-0
Anton vd PLoeg - Rein van der Wal 0-3
Ate Oosterhof - Cees Dijkstra 1-1
Luitzen vd Heide - Henk Westerhof 1-1
Sape Hiemstra - Tjidsger Veenstra 0-3
Bareld Bekkema - Durkje v Beets 3-0
Willem HOfstede - Johannes Baron 3-0
Frans Postma - Reint Elzinga 0-3
Wytze vd Meulen - Jan Kunnen 0-3
Henk de Bruin - Simen Atsma 0-3



2 november 2017. Op de facebookpagina van Oud Surhuizum verscheen deze foto uit 1985.
TTS speler Gerrit Terpstra gaf toen een simultaan tegen een aantal straten in de feesttent gedurende de feestweek.


30 oktober. Voor vanavond stond de bondswedstrijd van de TTS reserves tegen de Hemrik op het programma.

Deze match eindigde in een zege voor de Feansters.
De gemaakte blunders werden uitvoerig aan de bar besproken zoals uit bijgaande foto blijkt.

Details:
TTS 2 - Hemrik
Joop de Graaf - Henk Mekkes 2-0
Jan Kunnen - Peter Huiberts 2-0
Wytze vd Meulen - Pieter de Groot 1-1
Sape Hiemstra - Luitzen Nijboer 0-2
Eindstand 5-3

De wedstrijden voor de 9e ronde van de onderlinge staan op toernooibase. Een foto impressie van de damzaal bijgaand.




28 oktober 2017.
ZATERDAGTEAM SUCCESVOL IN WEDSTRIJD TEGEN ANGSTGEGNER WARFFUM.



TTS Warffum.
1. Rein van der Wal - Eddy Groenhagen 2-0
2. Gerrit Terpstra - Gezinus Bottema 2-0
3. Steven Veenstra - Joop vd Heide 1-1
4 Karel de Bruin - Klaas Tillema 2-0
5 Anton vd Ploeg - Nico Werkman 0-2
6 Cees Dijkstra - Peter Hoeksema 0-2
7 Sietse Jonker - Anko Sterenberg 1-1
8 Luitzen vd Heide - Geert PLoegman 2-0
9 Jan Kunnen - Rudolf Schwab 0-2
10 Jan Hoogsteen - NN 2-0
Einduitslag 12-08




23 oktober 2017.
TTS - Huizum 2. Uitslag 5-7


Gerrit Terpstra - Jan Bosselaar 1-1
Karel de Bruin - Meinze Feenstra 0-2
Rein van der Wal - Jan Terpstra 2-0
Ate Oosterhof - Marten Martens 0-2

Anton vd PLoeg - Thijs Talsma 1-1
Haye Wittermans - Anne Langhout 1-1

Onderlinge competitie ronde 8.

Bareld Bekkema - Frans Postma 3-0
Wytze van der Meulen - Simen Atsma 3-0
Johannes Baron - Tjipke Vlasma 1-1
Reint Elizinga - Jan Kunnen 1-1
Sape Hiemstra - Henk de Bruin 3-0
Luitzen vd Heide - Douwe Hania 3-0
Cees Dijkstra - Joop de Graaf 0-3







Feanster reserves krijgen damles in Mildam. Uitslag 7-1



16 oktober Ronde 7 onderlinge competitie. Uitslagen.

Haye Wittermans - Gerrit Terpstra 1-1
Ate Oosterhof - Luitzen vd Heide 1-1
Rein van der Wal - Karel de Bruin 0-3
Anton vd Ploeg - Douwe Hania 1-1
Cees Dijkstra - Jan Hoogsteen 1-1
Joop de Graaf - Rein van der Wal 0-3
Wijtze vd Meulen - Reint Elzinga 3-0
Tjipke Vlasma - Tjidsger Veenstra 0-3
Willem Hofstede - Sape Hiemstra 1-1
Frans Postma - Henk W de Bruin 0-3
Jan Kunnen - Bareld Bekkema 0-3




2 oktober 2017. Vijfklapper Jan Hoogsteen vraagt alle aandacht tijdens 5e ronde van de onderlinge competitie. zie foto.

Uitslagen:
Wytze van der Meulen - Tjidsger Veenstra 3-0
Willem Hofstede - Tjipke Vlasma 1-1
Bareld Bekkema - Symen Atsma 1-1
Durkje van Beets - Sape Hiemstra 0-3
Frans Postma - Johannes Baron 1-1
Henk de Bruin - Jan Kunnen 0-3
Henk Westerhof - Gerrit Terpstra 0-3
Karel de Bruin - Haye Wittermans 0-3
Luitzen vd Heide - Cees Dijkstra 1-1
Jan Hoogsteen - Anton vd Ploeg 3-0
Joop de Graaf - Anton vd PLoeg 1-1
Ate Oosterhof - Douwe Hania 3-0




30 september 2017.
Het zaterdagteam was naar Leek getrokken om de wedstrijden tegen de reserves van Roden Leek te spelen. Enige omzettingen op het laatste moment leken geen verzwakking te zijn voor het team. Sommige spelers waren echter duidelijk de kluts kwijt en aan het einde van de middag moesten de Feansters constateren dat er met 12 tegen 8 onverwacht was verloren. Slechts 1 overwinning en 6 remises waren onvoldoende voor een goed resultaat.Wellicht de volgende wedstrijd toch maar een trainingskamp organiseren.Gelukkig hebben we de foto's nog




Uitslagen.
Roden Leek 2 - TTS
Edward Kuipers - Ype Kroodsma 1-1
Dick Holtman - Steven Veenstra 1-1
Dennis Rietsema - Gerrit Terpstra 0-2
Herman Scholte - Sietse Jonker 1-1
Lodewijk de Hei - Karel de Bruin 2-0
Henk van den Berg - Cees Dijkstra 2-0
Tom Huizinga - Jan Kunnen 2-0
Pieter Dijkstra - Jan Hoogsteen 1-1
Martijn Matthezing - Luitzen vd Heide 1-1
Germ Poortinga - Joop de Graaf 1-1
Totaal 12-08




25-09-2017. Tijdens de 4e ronde van de onderlinge werden een drietal leden gehuldigd door de voorzitter van de Friese dambond.
Haye Wittermans en Rein van der Wal kregen de gouden speld uit handen van Jan Bosselaar wegens een 40 jarig lidmaatschap van de Nederlandse Dambond.
De 93 jarige veteraan Douwe Hania kreeg een herinneringstegel overhandigd wegens een lidmaatschap van maar liefst 70 jaar.
Alle jubilarissen van harte gefeliciteerd.




De uitslagen van deze ronde staan op toernooibase.

----
18-09-2017. Maar liefst 22 spelers bij ronde 3 onderlinge competitie.
Uitslagen:
Ate Oosterhof - Joop de Graaf 1-1
Gerrit Terpstra - Luitzen vd Heide 3-0
Karel de Bruin - Jan Hoogsteen 0-3
Douwe Hania - Rein van der Wal 1-1
Haye Wittermans - Anton vd Ploeg 1-1
Jan Kunnen - Johannes Baron 1-1
Frans Postma - Symen Atsma 0-3
Willem Hofstede - Tjidsger Veenstra 0-3
Bareld Bekkema - Wytze vd Meulen 3-0
Tjipke Vlasma - Durkje van Beets 3-0

Toerbokaal:
Cees Dijkstra - Sape Hiemstra 3-0
Durkje v Beets - Tjipke Vlasma 3-0



16-09-2017: Forse zege landelijk damteam in eerste competitiewedstrijd.
Kleine fotoimpressie.


Rein van der Wal -_ Sijtze Terpstra 2-0
Karel de Bruin - Theo Wolthers 2-0
Steven Veenstra - Wilco Gerpstra 1-1
Gerrit Terpstra - Bob Nuys 1-1
Cees Dijkstra - Harm Terpstra 1-1
Ype Kroodsma - Jan Sloot 2-0
Jan Kunnen - Durk Douma 0-2
Joop de Graaf - Dick Bekkema 1-1
Douwe Hania - Engelvrouwe 2-0
Symen Atsma - Koop de VRies 1-1
Einduitslag 13-07



11-09-2017.
Na afloop van ronde 2 van de onderlinge werd er uitvoerig geanalyseerd en werd gesproken over gemiste kansen. Details in toernooibase.

Alle Uitslagen:
Rein van der Wal - Cees Dijkstra 1-1
Luitzen vd Heide - Haye Wittermans 0-3
Gerrit Terpstra - Ate Oosterhof 1-1
Jan Hoogsteen - Douwe Hania 3-0
Karel de Bruin - Joop de Graaf 1-1
Tjidsger Veenstra - Johannes Baron 3-0
Willem Hofstede - Bareld Bekkema 3-0
Wijtze vd Meulen - Durkje van Beets 3-0
Tjipke Vlasma - Frans Postma 0-3
Sape Hiemstra - Jan Kunnen 0-3

A.s. zaterdag de thuiswedstrijd van het zaterdagteam tegen Damcomb Fryslan.



04-09-2017. Nieuwe secretaris TTS Ate Oosterhof.
Reidlanswei 30
9254JH Hardegarijp
tel 0511-471626 ate.oosterhof@vitens.nl



28 augustus 2017. Tijdens de ledenvergadering werden de prijswinnaars bekend gemaakt van het afgelopen seizoen.

Van l n r
Anton van der Ploeg -Beste resultaat bondscompetitie hoofdklas.
Rein van der Wal -Algeheel clubkampioen.
Douwe Hania -Winnaar groep 2 en promotie naar de 1e groep.
Joop de Graaf -Winnaar Feanster Toer bokaal.
Karel de Bruin -Beste resultaat bondscompetitie 1e klasse.
Overige wapenfeiten.

*2e team wordt teruggetrokken uit de bondscompetitie terwijl een viertal wordt opgegeven voor de 3e klasse.
*Joop de Graaf competitieleider onderlinge 0622919013
*Jan Kunnen wedstrijdleider hoofdklas.
*Joop de Graaf wedstrijdleider 3e klasse.
*Karel de Bruin wedstrijdleider zaterdagteam. Luitzen vd Heide (toernooibase)
*Binnenkort bekendmaking nieuwe secretaris.








Finale 28e zomerdamtoernooi Fryslan. Deze werd gehouden in de damarena van TTS.
2 TTS spelers waren bij de prijswinnaars n.l. Gerrit Terpstra bij de B spelers en Sietse Jonker bij de C spelers.

Overige klassering.

Karel de Bruin 16
Joop de Graaf 22
Luitzen vd Heide 26
Jan Hiemstra 28
Sape Hiemstra 33




Uitslagen zomertoernooi 25 juli TTS spelers.

Luitzen vd Heide - Geert Rozenberg 2-0
Willem Lep - Jan Hiemstra 1-1
Sape Hiemstra - Gerard Weinans 0-2
Gerrit Terpstra - Reinout Sloot 2-0
Karel de Bruin - Sietse Jonker 1-1
Joop de Graaf - Klaas Mondria 0-2



Resultaten zomertoernooi.
17 juli 2017. TTS spelers in vorm tijdens zomertoernooi.

Joop de Graaf - Geert Rozenberg 2-0 Halmapartij.

Klaas Mondria - Gerrit Terpstra 0-2
Karel de Bruin - Sjouke Zijlstra 2-0
Sape Hiemstra - Piet Wiersma 0-2 Enigste nederlaag.
Jan Hiemstra - Rennie Bloemsma 2-0

10 juli uitslagen.
Joh vd Meulen - Sape Hiemstra 0-2
Luitzen vd Heide - Hielke Luik 2-0
Joop de Graaf - Sjoerd vd Molen 2-0
Wim vd Molen - Karel de Bruin 1-1 Fraaie combi

Jan Hiemstra - Piet Wiersma 0-2
Gerrit Terpstra - Sietse Jonker 1-1

10-11-2017

4 juli 2017. Resultaten TTS schuivers in zomertoernooi.

Sape Hiemstra - Sjoerd vd Molen 0-2
Luitzen vd Heide - Marten Zijlstra 0-2
Rika van Leeuwen - Jan Hiemstra 0-2
Tjalling Oegema - Karel de Bruin 1-1
Bert Oegema - Sietse Jonker 1-1
Hans Hoks - Joop de Graaf 0-2
Wim Riddersma - Gerrit Terpstra 1-1




26 juni 2017. Resultaten in zomertoernooi van de TTS schuivers.
Sietse Jonker - Douwe Douma 1-1
Gerrit Terpstra - Henk Jonker 0-2
Marten Zijlstra - Karel de Bruin 0-2
Jan Hiemstra - Dummy 1-1
Rika van Leeuwen - Sape Hiemstra 2-0
Joop de Graaf - Sjouke Zijlstra 1-1


20 juni 2017. Uitslagen zomercompetitie ronde 8. Geen beste ronde voor de TTS deelnemers.
Sietse Jonker - Siep Altena 2-0 Plaats 2 Proficiat.
Martin Boersbroek - Gerrit Terpstra 1-1
Jelle Jongsma - Joop de Graaf 2-0 Remise gemist?
Harm Terpstra - Luitzenvd Heide 2-0


16 juni 2017. Het aantal bezoekers op onze website geeft een indrukwekkende stijging te zien. Op dit moment reeds meer dan 80 per dag. Wellicht heeft dit aantrekkingskracht op sponsoren om hun logo beschikbaar te stellen?
Bij de info contacten kunt U zich melden.



12 juni 2017 7e ronde Zomertoernooi. Helaas moest Sape het opnemen tegen de dummy. Luitzen blunderde zoals te zien is op de bijgaande foto. Resultaten TTS ers.
Pieter Dijkstra - Sietse Jonker 1-1 Sietse gaat als een speer.
Gerrit Terpstra - Geert Rozenberg 1-1 ??
Joop de Graaf - Siep Altena 0-2 Siep te sterk
Jon Hiemstra - Sijtze Terpstra 1-1 Jon alweer in blauw.
Sape Hiemstra - Dummy 1-1 Toch puntje.
Jelle Jongsma - Luitzen vd Heide 2-0 Pech







6 juni 2017. Uitslagen TTS spelers in 6e ronde zomertoernooi.


Sietse Jonker - Klaas Mondria 2-0
Douwe Douma - Gerrit Terpstra 2-0
Jan Hiemstra - Gerard Weinans 1-1
Sytze Terpstra - Luitzen vd Heide 1-1
Sape Hiemstra - Rennie Bloemsma 1-1
Willem Lep - Joop de Graaf 0-2


29 mei 2017. Onder tropische omstandigheden werd de 5e ronde van de zomercompetitie gehouden. Maar liefst 15 partijen werden er gespeeld. De resultaten van de Feanster schuivers zijn als volgt.


Geert Rozenberg - Sietse Jonker 2-0 Zegereeks Sietse onderbroken.
Pieter Dijkstra - Gerrit Terpstra 1-1
Wim vd Molen - Luitzen vd Heide 2-0 Wim iets te sterk.
Karel de Bruin - Martin Boersbroek 0-2 Naslag wordt Karel fataal.
Joop de Graaf - Harm Terpstra 2-0 Joop stunt geslaagd.

Jon Hiemstra - Joh vd Meulen 1-1 Jan naar plaats 17
Hielke Luik - Sape Hiemstra 0-2 Mooie zege
Na afloop een verkoelend drankje.


22 mei 2017 Wisselend succes voor Feanster dammers in zomertoernooi ronde 4.



Gerrit Terpstra - Bert Oegema 1-1
Gerard Weinants - Sietse Jonker 0-2 Sietse trotse koploper
Luitzen vd Heide - Pieter Dijkstra 0-2 Schijfverlies wordt fataal.
Geert Rozenberg - Jan Hiemstra 2-0
Karel de Bruin - Sjoerd vd Molen 2-0 Komt de vorm terug?
Joop de Graaf - Sape Hiemstra 2-0



08-05- 2017 28 dammers waren naar cafe de Haven gekomen voor de 2e ronde van de zomercompetitie.
Resultaten TTS spelers:
Luitzen van der Heide - Reinout Sloot 0-2 slagzet.
Gerrit Terpstra - Henk Hosper 2-0 slagzet.
Siep Altena - Karel de bruin 2-0 slagzet.
Sietse Jonker - Wim Riddersma 1-1 Sietse in koppositie.
Sape Hiemstra - Sijtze Terpstra 1-1 wisselende kansen
Hans Hoks - Jon Hiemstra 0-2 Jon opnieuw in blauw.
Fotoimpressie:



02-05-2017.
Gespot.
Onze dammer Jon Hiemstra blijkt ook nog op andere terreinen aktief te zijn. Afgelopen week werd hij gespot als stuurman met een aantal hotemetoten bij de opening van het watersportseizoen.
Hopelijk is er tijdens deze vaartocht met de gedeputeerde ook even gelobbyd voor de damsport.

www.shikara-boat.nl


29-04-2017 Tijdens de slotronde van het Fries kampioenschap wist TTS er Joop de Graaf zijn partij tegen Sjoerd Schaaf winnen af te sluiten waardoor hij glorieus kampioen werd in de 2e klasse. Proficiat Joop.


24-04-2017 Slotronde onderlinge competitie.
Met 98% opkomst werd er nog volop gestreden in de diverse groepen.
In de hoofdgroep was het Simen Atsma die opnieuw alle aandacht naar zich toetrok door met een echte zesklapper de voorzitter Karel de Bruin te laten schrikken.

Alle uitslagen:
A groep.
Karel de Bruin - Simen Atsma 0-3
Henk Westerhof - Anton vd Ploeg 1-1
Rein vd Wal - Jan Hoogsteen 1-1
Bgroep
Bareld Bekkema - Douwe Hania 0-3
Wytze vd Meulen - Jan Kunnen 3-0
Douwe Hania - Durkje van Beets 3-0 Kampioen B groep.

Toerbokaal.
Luitzen vd Heide - Gerrit Terpstra 0-3
Haye Wittermans - Cees Dijkstra 1-1
Willem Hofstede - Joop de Graaf 1-1
Durkje van Beets - Johannes Baron 1-1
Frans Postma - Tjipke Vlasma 3-0
Sape Hiemstra - Jan Hiemstra 0-3
Simen Atsma - Karel de Bruin 0-3



10-04-2017 Uitslagen ronde 25.
Groep A:
Henk Westerhof - Karel de Bruin 1-1
Jan Hoogsteen - Simen Atsma 1-1
Haye Wittermans - Ate Oosterhof 0-3
Luitzen vd Heide - Rein van der Wal 0-3

Groep B.
Jan Hiemstra - Douwe Hania 0-3
Wytze vd Meulen - Johannes Baron 3-0
Toerbokaal
Gerrit Terpstra - Anton vd Ploeg 1-1
Cees Dijkstra - Jan Kunnen 1-1
Joop de Graaf - Bareld Bekkema 3-0 ?
Willem Hofstede - Durkje van Beets 3-0
Willem Hofstede - Tjipke Vlasma 1-1

Frans Postma - Sape Hiemstra 1-1

Gastspelers gaan sfeer proeven tijdens de onderlinge




6 april 2017. Zomertoernooi in de startblokken. Nieuws op facebookpagina.

3 april 2017.
Ronde 23 mag met recht de avond van Simen Atsma worden genoemd. In een boeiend gevecht miste hij ternauwernood de winst tegen de achtervolger op de koploper
Luitzen van der Heide maar de behaalde remise bezorgde Rein van der Wal het kampioenschap.

Overige uitslagen:
Joop de Graaf - Henk Westerhof 1-1
Simen Atsma - Luitzen v.d. Heide 1-1
Jan Hoogsteen - Ate Oosterhof 1-1
Haye Wittermans - Karel de Bruin 0-3
Rein van der Wal - Anton vd Ploeg 3-0
Douwe Hania - Frans Postma 3-0
Wytze vd Meulen - Tjipke VLasma 3-0
Toerbokaal:
Cees Dijkstra - Gerrit Terpstra 0-3
Jan Kunnen - Sape Hiemstra 1-1
Jan Kunnen - Durkje v Beets 3-0
Bareld Bekkema - Willem Hofstede 3-0
Jon Hiemstra - Johannnes Baron 0-3

A.s. maandag is er een overlegbijeenkomst voor de zaterdagdammers""om 19.15 uur



27-03-2017 Onderlinge ronde 23.

Henk Westerhof - Ate Oosterhof 1-1
Luitzen vd Heide - Cees Dijkstra 3-0 Snelste overwinning.
Karel de Bruin - Rein van der Wal 3-0 Koploper gevloerd
Joop de Graaf - Jan Hoogsteen 3-0 Joop zet eindspurt in
Jan Kunnen - Jon Hiemstra 3-0
Wytze vd Meulen - Willem Hofstede 1-1
Toerbokaal
Gerrit Terpstra - Bareld Bekkema 3-0

Haye Wittermans - Sape Hiemstra 1-1
Haye Wittermans - Frans Postma 3-0
Tjipke Vlasma - Johannes Baron 3-0



26-03-2017. Nu de onderlinge competitie bijna is afgelopen nog maar even iets uit de oude doos van TTS.
1973






20-03-2017. Competitieronde 22. De eerste spelers zijn inmiddels uitgespeeld.

Anton van der Ploeg - Jan Hoogsteen 3-0
Haye Wittermans - Luitzen vd Heide 0-3
Rein van der Wal - Henk Westerhof 1-1
Simen Atsma - Ate Oosterhof 0-3
Cees Dijkstra - Gerrit Terpstra 0-3
Willem Hofstede - Jon Hiemstra 1-1
Durkje van Beets - Wytze vd Meulen 0-3
Toerbokaal.
Karel de Bruin - Bareld Bekkema 0-3
Jan Kunnen - Frans Postma 3-0
Sape Hiemstra - Johannes Baron 3-0


Uitslag Rinsumageest- Lemmer 6-6. Handhaving is misschien een feit.

13 maart 2017.
In een overvolle damarena werd volop gestreden voor een goed resultaat.
Het sterrenteam ging ten onder tegen de Heidemannen uit Twijzelerheide waardoor uiteindelijk de 2e plaats werd bereikt.
Het vlaggeschip pakte de laatste strohalm door tegen de reserves van Heerenveen met een overwinning af te sluiten.

Afhankelijk van de morgen te spelen wedstrijd tussen Rinsumageest en Lemmer zal worden bepaald of degradatie is voorkomen.
TTS1 - Heerenveen 2

Anton van der Ploeg - Wim van der Molen 1-1
Rein van der Wal - Aize Plantinga 1-1
Gerrit Terpstra - Johny Modderman 1-1
Haye Wittermans - Martin Boersbroek 0-2
Joop de Graaf - Wim Riddersma 2-0
Simen Atsma - Sjouke Zijlstra 2-0
Einduitslag 7-5

TTS2 - DCT Twijzelerheide.

Jan Hoogsteen - Henk BOsgraaf 0-2
Karel de Bruin - Douwe Douma 1-1
Henk Westerhof - Binne Brouwer 1-1
Jan Kunnen - Gijs Koelstra 0-2
Bareld Bekkema - Jan Zwaagstra 2-0
Sape Hiemstra - Piet Wiersma 0-2
Einduitslag 4-8


28-02-2017 Door de nederlaag van het vlaggeschip tegen Grou kan degradatie bijna niet meer worden ontlopen.
Grou - TTS
1 Thomas Kuipers - Rein van der Wal 1-1 Bloedeloze remise.
2 Cor Hof - Gerrit Terpstra 2-0 Remise gemist.

3 Jelle Stobbe - Haye Wittermans 0-2 Aanvalsspel beloond.
4.Loek den Dekker - Anton vd Ploeg 0-2 Doorbraak met winst.

5 Gerrit Reitsma - Joop de Graaf 2-0 Middellijn mag niet worden verlaten.
6 Sieds Tjepkema - Luitzen vd Heide 2-0 Kansen niet benut.

Einduitslag 7-5



28-02-2017. Uitslagen gespeelde wedstrijden gisteren.
BEGB2 - TTS 2
Eeltje Terpstra - Karel de Bruin 0-2
Sake Sloot - Ate Oosterhof 0-2

Roel Toering - Jan Kunnen 1-1

Sjoerd Schaaf - Sape Hiemstra 1-1
Hylke Schaaf - Luitzen vd Heide 0-2
Ruurd Winkel - Jan Hiemstra 2-0
Einduitslag 4-8
De thuisblijvers in de damarena zorgen voor de volgende uitslagen
Simen Atsma - Gerrit Terpstra 1-1
Anton van der Ploeg- Haye Wittermans 0-3
Bareld Bekkema - Frans Postma 3-0
Durkje van Beets - Wytze v d Meulen 0-3
Toerbokaal
Joop de Graaf - Willem Hofstede 3-0
Johannes Baron - Tjipke Vlasma 1-1


27-02-2017 35 jaar ( 1982)geleden werden de personen op de foto kampioen in de PFDB competitie.
Een aantal van hen die nu nog uitkomen in de provinciale hoofdklas strijden nu om degradatie te voorkomen. Er dient minimaal te worden gewonnen van Grou morgenavond om dit te voorkomen.


22-02-2017 TTS in de regiopers


20-02-2017. Uitslagen ronde 20.
Gerrit Terpstra - Karel de Bruin 1-1
Anton vd Ploeg - Joop de Graaf 3-0
Cees Dijkstra - Luitzen vd Heide 0-3
Ate Oosterhof - Haye Wittermans 3-0
Jan Hiemstra - Tjipke Vlasma 0-3
Johannes Baron - Wytze vd Meulen 0-3
Toerbokaal
Sape Hiemstra - Simen Atsma 0-3
Willem Hofstede - Jan Kunnen 1-1
Frans Postma - Durkje van Beets 3-0
Henk Westerhof - Bareld Bekkema 3-0






18 februari 2017.
De dag van de slotronde van het zaterdagteam voor dit seizoen. Een aantal topspelers waren gepasseerd voor de wedstrijd tegen DCH 3 i.v.m. het goede resultaat van de wisselspelers in een eerdere wedstrijd.
Door de uitslag werd revanche genomen voor de vorig jaar geleden nederlaag.
TTS - DCH 3
Gerrit Terpstra - Jan van de Vegt 2-0
Karel de Bruin - Tabe de Vries 1-1
Cees Dijkstra - Sjouke Zijlstra 0-2

Sietse Jonker - Pieter de Vries 2-0
Ype Kroodsma - Wim Riddersma 2-0

Joop de Graaf - Ultsje Hosper 2-0
Jon Hiemstra - Sjoerd vd Molen 0-2

Jan Kunnen - KLaas Mondria 0-2
Simen Atsma - Bouke v.d. Werf 1-1

Sape Hiemstra - Yneke Goerres 2-0
Einduitslag 12-08

13 februari 2017 Onderlinge competitie uitslagen.
Karel de Bruin - Anton van der Ploeg 0-3
Gerrit Terpstra - Rein van der Wal 1-1
Ate Oosterhof - Henk Westerhof 1-1
Haye Wittermans - Simen Atsma 3-0
Willem Hofstede - Durkje van Beets 3-0
Jan Hiemstra - Tjipke Vlasma afgebroken.
Sape Hiemstra - JOhannes Baron 3-0
Bareld Bekkema - Wytze van der Meulen 3-0
Jan Kunnen - Frans Postma 3-0 Toerbokaal.

10-11-2017 Tijdens het gongdamtoernooi in Gerkesklooster waren de TTS deelnemers succesvol in het prijzenfestival en werd gezamenlijk zowat een half varken mee naar huis genomen.
Bijgaand enkele van de deelnemers.
Nieuweling Wytze van der Meulen behaalde de maximale score in zijn groep.

Ook Jan Kunnen werd groepswinnaar terwijl hij hier moet uitkomen tegen clubgenoot Simen Atsma.


6 februari 2017 Onderlinge competitie uitslagen.
Rein van der Wal - Joop de Graaf 3-0
Karel de Bruin - Luitzen v d Heide 3-0
Gerrit Terpstra - Ate Oosterhof 3-0
Simen Atsma - Jan Hoogsteen 1-1
Henk Westerhof - Haye Wittermans 1-1
Jan Hiemstra - Sape Hiemstra 0-3
Johannes Baron - Durkje van Beets 3-0
Frans Postma - Willem Hofstede 0-3
Jan Kunnen - Wytze v d Meulen 1-1
Tjip Vlasma - Bareld Bekkema 1-1 Toerbokaal


4 februari 2017 SDC Sneek - TTS landelijke competitie.

1. Robin Hoekstra - Anton van der Ploeg 0-2
2 Jacob de Vries - Rein van der Wal 2-0
3 Gosse Harkema - Gerrit Terpstra 0-2
4 Dirk de Leeuw - Steven Veenstra 0-2
5 Kerst Hoekstra - Ype Kroodsma 2-0

6 Marieke Altena - Luitzen vd Heide 0-2
7 Marcel de Vries - Sape Hiemstra 2-0
8 Theo Diemer - Jan Kunnen 2-0
9 Jorn Kruit - Jan Hiemstra 0-2

10 NN - Simen Atsma 0-2
Einduitslag 8-12



30-01-2017 Ronde 17 onderlinge.
Douwe Hania - Willem Hofstede 3-0
Johannes Baron - Jan Kunnen 0-3
Sape Hiemstra - Wytze vd Meulen 0-3
Simen Atsma - Rein van der Wal 0-3
Gerrit Terpstra - Anton vd Ploeg 3-0
Joop de Graaf - Cees Dijkstra 0-3
Ate Oosterhof - Luitzen vd Heide 1-1
Toerbokaal:
Bareld Bekkema - Haye Wittermans 3-0
Frans Postma - Durkje van Beets 1-1
Frans Postma - Tjipke Vlasma 1-1


28-01-2017
In het overvolle damprogramma van januari ging het team zaterdagdammers afgelopen zaterdag naar het Jannes van der Wal denksportcentrum te Groningen om de inhaalwedstrijd te spelen tegen het jeugdige team van damclub Het Noorden 2.
Prachtig de foto's waarbij een leeftijdsverschil van meer dan 60 jaar gewoon was.Alle hulde voor het team o.l.v. Danny Staal die de opleiding van deze jeugd verzorgd en het dammen daarbij in leven houdt.

Uitslag:
Het Noorden 2 - TTS 9-11

1. Elisabeth Kramer - Karel de Bruin 0-2
2. Tamar Visser - Rein van der Wal 0-2
3 Jacob Ganzevoort - Steven Veenstra 0-2

4. Albertus Kamps - Gerrit Terpstra 1-1
5. Suzanne Staal - Anton vd PLoeg 1-1

6. Gerard Kramer - Sytze Jonker 1-1
7 Marinus Damkat - Jan Hoogsteen 1-1

8 Bob van der Mark - Joop de Graaf 2-0
9 Sander Staal - Jan Kunnen 2-0

10 Max Doornik - Luitzen vd Heide 1-1


23 januari 2017 Onderlinge competitie. Uitslagen.
Cees Dijkstra - Karel de Bruin 3-0
Henk Westerhof - Simen Atsma 3-0
Anton vd Ploeg - Ate Oosterhof 1-1
Joop de Graaf - Luitzen vd Heide 3-0
Haye Wittermans - Rein van der Wal 0-3 Stand eindspel zie foto.

Jan Hoogsteen - Gerrit Terpstra 0-3
Douwe Hania - Johannes Baron 3-0
Sape Hiemstra - Bareld Bekkema 0-3
Jan Kunnen - Durkje van Beets 3-0
Wytze vd Meulen - Frans Postma 3-0 Toerbokaal.

21 januari 2017 Zaterdagteam wedstrijd uitslag.

TTS - Winschoten
Joop de Graaf - Katrinus Posthumus 0-2
Karel de Bruin - Jacob Pronk 0-2
Steven Veenstra - Gerco Lubberink 0-2
Rein van der Wal - Henk Prak 1-1
Anton vd Ploeg - Ben Dekens 1-1
Gerrit Terpstra - Geert Lubberink 1-1
Cees Dijkstra - Martin Viel 0-2
Ype Kroodsma - Ben de Haan 0-2
Sytze Jonker - Jan Starko 2-0
Jan Hoogsteen - Johan Mulder 0-2
Einduitslag 5-15






19-01-2017. Degradatiespook dreigt voor vlaggeschip TTS.
Huizum 2 - TTS 7-5
Bart Visser - Jan Hoogsteen 2-0
Jan Bosselaar - Haye Wittermans 2-0
Jan Terpstra - Anton vd PLoeg 0-2
Meinze Feenstra - Rein van der Wal 1-1
Anne Langhout - Gerrit Terpstra 1-1
Marten Martens - Joop de Graaf 1-1




16-01-2017 TTS reserves opnieuw in de aanval.
In de uitwedstrijd tegen TOG Wolvega gingen de Feansters er vol tegenaan en door de overwinning bezetten ze momenteel een gedeelde 1e plaats in de 1e klasse B.
TOG - TTS
Klaas van der Kooy - Jan Hoogsteen 1-1
Klaas Mondria - Karel de Bruin 1-1
Ulbe Koopman - Ate Oosterhof 1-1
Aan Bergsma - Jan Kunnen 1-1
Berend Ruiter - Sape Hiemstra 0-2
Jan Bosch - Symen Atsma 1-1
Einduitslag 5-7


Ook op de thuisbasis werd nog gedamd.
Rein van der Wal - Cees Dijkstra 3-0
Joop de Graaf - Haye Wittermans 0-3
Tjipke Vlasma - Douwe Hania 0-3
Johannes Baron - Bareld Bekkema 0-3
Wytze vd Meulen - Frans Postma 3-0
Willem Hofstede - Gerrit Terpstra 1-1 Toerbokaal.


09-01-2017 2e ronde onderlinge competitie.
Uitstekende opkomst ( zie foto)

Nieuw lid bij TTS Wytze van der Meulen.

Uitslagen:
Haye Wittermans - Cees Dijkstra 1-1
Henk Westerhof - Gerrit Terpstra 1-1
Simen Atsma - Joop de Graaf 0-3
Rein van der Wal - Ate Oosterhof 1-1
Anton vd. Ploeg - Karel de Bruin 1-1
Luitzen vd Heide - Jan Hoogsteen 3-0
Durkje van Beets - Tjipke Vlasma 0-3
Willem Hofstede - Jan Kunnen 1-1
Frans Postma - Sape Hiemstra 0-3

Bareld Bekkema - Wytze van der Meulen 3-0 Toerbokaal





02-01-2017 Eerste ronde onderlinge in 2017

Durkje van Beets - Bareld Bekkema 3-0
Willem Hofstede - Tjipke Vlasma 1-1
Douwe Hania - Sape Hiemstra 1-1
Karel de Bruin - Ate Oosterhof 1-1
Joop de Graaf - Gerrit Terpstra 0-3
Cees Dijkstra - Henk Westerhof 1-1
Rein van der Wal - Haye Wittermans 3-0


22-12-2016.Persverslag in de Feanster.



19-12-2016. TTS reserveteam blijft maar scoren.
Ook tegen het versterkte team van DCF 2 uit Wanswerd werd een klinkklare overwinning behaald.OP dit moment een 2e plaats in de ranglijst van de 1e klasse B van de PFDB.

TTS 2 - Damcomb Fryslan 2

1 Karel de Bruin - Soerish Badal 1-1
2 Jan Hoogsteen - Tjalling Oegema 0-2
3 Ate Oosterhof - Bert Oegema 1-1

4.Henk Westerhof - Wilco Terpstra 1-1
5 Jan Kunnen - Abe Reitsma 2-0
6 Sape Hiemstra - Sytze Terpstra 2-0
Einduitslag 7-5


Onderlinge

Cees Dijkstra - Symen Atsma 3-0
Anton vd PLoeg - Rein van der Wal 0-3
Haye Wittermans - Gerrit Terpstra 1-1
Douwe Hania - Durkje van Beets 3-0
Jan Hiemstra - Frans Postma 3-0
Johannes Baron - Willem Hofstede 0-3







12-12-2016 Wedstrijd PFDB competitie TTS 1- Rinsumageest.


1 Rein van der Wal - Bert Oegema 1-1
2 Gerrit Terpstra - Tjalling Oegema 1-1
3 Haye Wittermans - Arnold Wiegersma 2-0
4 Anton vd PLoeg - Klaas de Vries 1-1
5 Karel de Bruin - Durk Douma 1-1

6 Ate Oosterhof - Eeltje Terpstra 0-2
Einduitslag 6-6

Onderlinge competitie:

Sape Hiemstra - Douwe Hania 3-0
Jan Hiemstra - Durkje v Beets 3-0
Bareld Bekkema - Willem Hofstede 1-1
Tjipke Vlasma - Johannes Baron 0-3
Frans Postma - Jan Kunnen 0-3
Henk Westerhof - Luitzen vd Heide 1-1


28-11-2016. Dammers al weer aan de bak voor ronde 13 van de onderlinge.

Luitzen vd Heide - Simen Atsma 3-0
Henk Westerhof - Joop de Graaf 1-1
Rein van der Wal - Gerrit Terpstra 1-1
Haye Wittermans - Anton vd Ploeg 1-1
Jan Hoogsteen - Karel de Bruin 1-1
Ate Oosterhof - Cees Dijkstra 3-0
Willem Hofstede - Johannes Baron 3-0
Jan Kunnen - Sape Hiemstra 1-1
Jan Hiemstra - Bareld Bekkema 0-3
Tjipke Vlasma - Frans Postma 1-1

26-11-2016
Zaterdagdammers boeken fraaie overwinning op Provinciaal Gronings Tiental.
1. Rein van der Wal - Hans van der Veen 2-0
2. Gerrit Terpstra - Erik Franssen 2-0
3. Steven Veenstra - Sietse Rozema 1-1

4. Ype Kroodsma - Johan Zijlstra 0-2
5 Anton vd Ploeg - Kor Sikkema 2-0
6 Cees Dijkstra - Rob van Heukelem 1-1

7 Luitzen vd Heide - Ronald Karmoen 1-1
8 Joop de Graaf - Feiko Stoppels 1-1

9 Symen Atsma - Jack Westerdijk 1-1

10 Jan Hoogsteen - Jacques Gaillard 0-2

Totaal 11-09


21-11-2016 Ronde 12 onderlinge competitie.
Karel de Bruin - Joop de Graaf 3-0
Luitzen vd Heide - Gerrit Terpstra 3-0
Cees Dijkstra - Jan Hoogsteen 1-1
Rein vd Wal - Symen Atsma 3-0
Ate Oosterhof - Anton vd PLoeg 1-1
Tjipke Vlasma - Bareld Bekkema 0-3
Sape Hiemstra - Durkje van Beets 3-0
Jan Kunnen - Frans Postma 1-1
Johannes Baron - Douwe Hania 0-3
Jan Hiemstra - Willem Hofstede 0-3
Toerbokaal.
Haye Wittermans - Tjipke Vlasma 1-1
Durkje van Beets - Haye Wittermans 1-1


Maandag 14-11 moesten beide teams van TTS aan de bak in de Friese bondscompetitie. Het vlaggeschip ging opnieuw ten onder terwijl de reserves vriend en vijand versteld deden staan door Ontspanning Oldeboorn aan de zegekar te binden.Een gedeelde 1e plaats is het gevolg.De 93 jarige Douwe Hania blies zijn partijtje stevig mee met de fraaie remise.

TTS reserves - Ontspanning Oldeboorn.
Karel de Bruin - Durk Smidstra 2-0
Jan Hoogsteen - Pieter Jelsma 2-0
Douwe Hania - Hylke Dijkstra 1-1
Jan Kunnen - Henk Dijkstra 0-2
Sape Hiemstra - Ysbrand Walstra 1-1
Symen Atsma - Gerrit Reitsma 2-0
Einduitslag 8-4

BEGB Britsum - TTS1
Sietse Bronger - Rein van der Wal 1-1
Oege Dijkstra - Gerrit Terpstra 2-0
Reinout Sloot - Haye Wittermans 2-0
Hans Zondervan - Anton vd Ploeg 1-1
Pieter Dijkstra - Ate Oosterhof 1-1
Jeppe Bronger - Luitzen vd Heide 1-1
Einduitslag 8-4





31-10-2016 Dokkum 1 - TTS 1 Helaas de kleinst mogelijke nederlaag.

1 Piet Pietens - Haye Wittermans 2-0
2 Dirk Zijlstra - Anton vd Ploeg 0-2
3 Jetze Hoogterp - Rein van der Wal 1-1
4 Willem Nuveld - Gerrit Terpstra 2-0
5 Alex Hoekstra - Ate Oosterhof 1-1
6 Minze Osinga - Luitzen vd Heide 1-1
Einduitslag 7-5


12-11-2016 Zaterdagteam haalt remise in uitwedstrijd tegen Warffum.



1. Joop van der Heide - Rein van der Wal 0-2
2. Nico Werkman - Gerrit Terpstra 1-1

3. Gezinus Bottema - Karel de Bruin 0-2

4. Rudolf Schwab - Steven Veenstra 2-0
5 Peter Hoeksema - Anton vd Ploeg 1-1

6. Herman Mulder - Cees Dijkstra 1-1
7. Lotte Meyer - Luitzen vd Heide 0-2

8 Berend Keizer - Ype Kroodsma 1-1
9 Fenno Werkman - Jan Kunnen 2-0
10 Wim Dirks - Jan Hoogsteen 1-1

Einduitslag 10-10

29-10-2016. Het zaterdagteam van de Flexibele Makelaar speelde een thuiswedstrijd tegen de reserves van Roden Leek 2.
Detailuitslag.
TTS Roden Leek

1 Steven Veenstra - Lodewijk de Hei 2-0
2 Cees Dijkstra - Jannes de Vries 1-1
3 Rein van der Wal - Martijn Matthezing 2-0
4 Gerrit Terpstra - Dick Holtman 1-1
5 Ype Kroodsma - Tom Huizinga 1-1
6 Jan Hoogsteen - Evert Faber 0-2
7 Joop de Graaf - Henk vd Berg 0-2
8 Jan Kunnen - Wim ten Damme 0-2
9 Luitzen vd Heide - Herman Scholte 2-0
10 nn - nn 1-1
Einduitslag 10-10


27-10-2016. De uitstekende start van het reserveteam met een klinkklare overwinning op damclub Oudega kon niet worden vervolgd.
Tegen de reserves van damclub Huizum dat uit een groot reservoir van reservespelers kan putten werd het een eclatante 10 tegen 2 nederlaag.
De ratingverschillen waren te groot om opnieuw te kunnen scoren.

Details:
Huizum 3 TTS 2 Rating
Thijs Talsma Jan Hoogsteen 2-0 -175
Jan de Vos Karel de Bruin 2-0 -103
Henk Veldhorst Ate Oosterhof 1-1 + 2
Ben Stenekes Jan Kunnen 2-0 -304
Bart Adema Symen Atsma 1-1 -121
Fedde van der Laan Sape Hiemstra 2-0 -142
Totaal 10-2 -843


24-10-2016. In deze ronde een spannende strijd om de kopposities.
Uitslagen:
Ate Oosterhof - Jan Hoogsteen 3-0 Ate naar 5e plek.
Karel de Bruin - Cees Dijkstra 1-1 Aan elkaar gewaagd.
Gerrit Terpstra - Joop de Graaf 3-0 Opsluiting pakt verkeerd uit.
Rein van der Wal - Luitzen vd Heide 3-0 Positiewisseling.


Jan Hiemstra - Johannes Baron 3-0
Durkje van Beets - Willem Hofstede 0-3
Sape Hiemstra - Frans Postma 3-0
Tjipke Vlasma - Jan Kunnen 1-1
Douwe Hania - Haye Wittermans 0-3 Toerbokaal.
Er volgt weer een druk weekje voor de TTS dammers.
A.s. donderdag heeft het reserveteam een uitwedstrijd tegen Huizum 3.
A.s. zaterdag speelt het zaterdagteam thuis tegen de reserves van Roden Leek
Volgende week maandag speelt het vlaggeschip uit tegen Dokkum.




17-10-2016 10 partijen in ronde 8 onderlinge.
Johannes Baron - Tjipke Vlasma 3-0
Bareld Bekkema - Durkje v Beets 3-0
Frans Postma - Henk Wiersinga 3-0
Jan Kunnen - Willem Hofstede 3-0
Douwe Hania - Jan Hiemstra 1-1
Karel de Bruin - Gerrit Terpstra 0-3
Joop de Graaf - Anton vd Ploeg 0-3
Simen Atsma - Haye Wittermans 0-3
Jan Hoogsteen - Rein van der Wal 0-3
Cees Dijkstra - Ate Oosterhof 1-1



15-10-2016 Team damcombinatie Fryslan te sterk voor TTS of gemiste kansen?
DCF 2 - TTS
1. Harm Terpstra - Joop de Graaf 2-0

2. Soerish Badal - Gerrit Terpstra 1-1

3 Tjalling Oegema - Karel de Bruin 1-1
4 Bert Oegema - Jan Kunnen 2-0
5 Albert v Keimpema Rein van der Wal 0-2
6. Durk Douma - Jan Hoogsteen 2-0
7 Wilco Terpstra - Steven Veenstra 0-2
8 Leo vd Galien - Sietse Jonker 2-0
9 Douwe Douma - Ype Kroodsma 2-0
10 Sietse Terpstra - Cees Dijkstra 1-1
Totaal 13-7


10-10-2016.6e ronde onderlinge competitie al weer.
Berend Bakker - Luitzen vd Heide 1-1
Gerrit Terpstra - Simen Atsma 3-0
Haye Wittermans - Joop de Graaf 3-0
Ate Oosterhof - Rein van der Wal 0-3
Cees Dijkstra - Anton vd Ploeg 1-1
Bareld Bekkema - Jon Hiemstra 1-1
Willem Hofstede - Frans Postma 3-0
Sape Hiemstra - Tjipke Vlasma 3-0
Toerbokaal.
Johannes Baron - Jan Kunnen 3-0
Durkje v Beets - Henk Wiersinga 0-3




08-10-2016 Topdrukte op het damfront.
De TTS reserves moesten gisteravond een uitwedstrijd spelen tegen het vorig jaar gedegradeerde team van Oudega. Ook deze mannen van de Feanster damclub staan hun mannetje hetgeen uit de uitslag zal blijken.
Oudega. - TTS
Leenze Houwink - Jan Hoogsteen 2-0
Sietse Jonker - Karel de Bruin 1-1
Joop de Graaf - Ate Oosterhof 0-2
Jan Tuintjer - Anton vd Ploeg 0-2
Henk Jonker - Jan Kunnen 2-0
Kor Tjeerdsma - Ype Kroodsma 0-2
Einduitslag 5-7




03-10-2016.
3 dagen na de wedstrijd tegen Huizum moesten de spelers van het vlaggeschip van TTS al weer aan de bak voor de Friese competitie.
Het team fungeerde als gastheer voor de gasten uit Lemmer.
In een enerverende wedstrijd moesten de Feansters onverwachts het onderspit delven.
Gerrit Terpstra was de eerste die Iepie Poepjes na een foute voortzetting en een achterloper met een doorbraak confronteerde en de volle winst behaalde.
Rein van der Wal dacht tegen Geert van der Molen ook een combi uit te halen maar moest lijdzaam toezien dat één brikje niet meer op het bord stond en toen hij bij telling 2 schijven achterstond was opgeven de remedie.
Haye Wittermans nam een doorbraak die echter niet winstgevend bleek te zijn maar met remise waren beide spelers tevreden.
Cees Dijkstra koos niet voor de sterkste voortzetting in het eindspel en de sluwe Bouke van der Werf wist toe te slaan en Cees met een nul op te zadelen.
Toen de Eastermarder Anton van der Ploeg op bord 1 Peter Achterstraat in bedwang hield leek het opnieuw in een gelijk spel te eindigen tegen de Lemsters.
Henk Westerhof had het gepresteerd om met een schijf achterstand Hans Poepjes ( die voor een foute voortzetting koos) in een verloren positie te manoevreren.
Iedereen ging er vanuit dat de 4 om 1 in 4 om nul ging eindigen.Door te vroeg achter de te veroveren schijf te lopen kreeg Hans de gelegenheid een dam van Henk af te snoepen en werd onder grote belangstelling tot remise besloten.
Eindstand 5-7 voor de Lemsters.


Voor de onderlinge werden er ook nog een 8 tal wedstrijden gespeeld.
Uitslagen. Geen enkele remise.
Frans Postma - Bareld Bekkema 0-3
Henk Wiersinga - Jan Kunnen 0-3
Willem Hofstede - Sape Hiemstra 3-0
Tjipke Vlasma - Durkje v Beets 3-0
Berend Bakker - Simen Atsma 0-3
Jan Hoogsteen - Luitzen vd Heide 0-3
Joop de Graaf - Ate Oosterhof 0-3
Jan Hiemstra - Karel de Bruin 0-3 Toerbokaal.




01-10-2016. De zaal wordt gereed gemaakt voor de wedstrijd van de zaterdagdammers tegen Huizum 2 uit Leeuwarden.


Onnodige nederlaag voor de Feanster dammers.
Rein van der Wal - Meinze Feenstra 1-1
Karel de Bruin - Gerrit Reitsma 1-1
Steven Veenstra - Hans van Dijk 1-1
Gerrit Terpstra - Jan Terpstra 1-1
Cees Dijkstra - Fedde vd Laan 1-1
Anton vd Ploeg - Henk Veldhorst 0-2
Sietse Jonker - Jan de Vos 0-2
Jan Hoogsteen - Bart Adema 0-2
Joop de Graaf - Bram Scholma 1-1
Jan Kunnen - Hidde Risselada 2-0
Totaal 8-12





26-09-2016 UItslagen ronde 5 onderlinge. 22 leden aanwezig.
Karel de Bruin - Haye Wittermans 3-0 Vormcrisis Haye.
Joop de Graaf - Rein vd Wal 0-3 Dam met 20 schijven.Toch verlies.
Simen Atsma - Cees Dijkstra 0-3 Dijkstra gevaarlijke outsider.
Ate Oosterhof - Gerrit Terpstra 1-1 3 tegen 1 = remise Gerrit.
Luitzen vd Heide - Henk Westerhof 1-1
Jan Hoogsteen - Anton vd PLoeg 3-0 fraaie combi
Douwe Hania - Jan Kunnen 1-1 Oude Bekenden.
Frans Postma - Tjipke VLasma 3-0
Durkje van Beets - Johannes Baron 0-3
Willem Hofstede - Bareld Bekkema 3-0 Willem start sterk.
Sape Hiemstra - Jan Hiemstra 1-1 Salonremise broers?
Voorafgaande aan de ronde 5 werd de pompoenenoogst van dit seizoen bij Baukje gepresenteerd.




19-09-2016 Uitslagen ronde 4 onderlinge competitie. 22 leden aanwezig
Johannes Baron - Sape Hiemstra 1-1
Henk Wiersinga - Durkje van Beets 3-0
Tjipke VLasma - Jan Kunnen 0-3
Douwe Hania - Bareld Bekkema 3-0
Haye Wittermans - Jan Hoogsteen 0-3
Anton vd PLoeg - Gerrit Terpstra 3-0
Rein van der Wal - Karel de Bruin 1-1
Cees Dijkstra - Joop de Graaf 3-0
Ate Oosterhof - Luitzen vd Heide 0-3




17-09-2016 Dammers zaterdagteam starten met overwinning tegen BEGB.
Willem Lep - Jan Hoogsteen 2-0
Pieter Dijkstra - Haye Wittermans 1-1
Reinout Sloot - Gerrit Terpstra 1-1
Jan Peters - Anton vd Ploeg 1-1
Roel Toering - Steven Veenstra 0-2
Sjoerd Schaaf - Cees Dijkstra 0-2
Eeltje Terpstra - Ype Kroodsma 0-2
Klaas Koopman - Joop de Graaf 2-0
Ruurd Winkel - Luitzen vd Heide 1-1
Yke Miedema - Sape Hiemstra 1-1 Prima invalbeurt.
Uitslag 9-11



Verheugend nieuws in de dam familie van TTS.
Rein en Sandra gefeliciteerd.



12-09-2016 Tropische temperaturen belemmeren dammers TTS
Door de hitte lieten verschillende dammers helaas verstek gaan.
De volgende wedstrijden werden wel gespeeld voor ronde 3.
Gerrit Terpstra - Haye Wittermans 3-0
Henk Westerhof - Jan Hoogsteen 1-1
Luitzen vd Heide - Karel de Bruin 3-0
Henk Wiersinga - Bareld Bekkema 0-3
Durkje v Beets - Sape Hiemstra 0-3
Douwe Hania - Tjipke Vlasma 3-0
Jan Kunnen - Johannes Baron 3-0
Frans Postma - Jan Hiemstra 0-3.



05-09-2016. Tijdens de 2e ronde van de onderlinge was er een grote verrassing voor de TTS ers. Oud lid Douwe Hania inmiddels 93 jaar verscheen ten tonele en gaf aan het spelletje nog mee te willen spelen zolang de gezondheid het toelaat.
In zijn eerste partij wist hij remise te behalen tegen de Marumer Henk Wiersinga
Misschien een stimulans voor veel jongere oud leden deze stap ook te maken.

Overige uitslagen deze ronde:
Karel de Bruin - Henk Westerhof 1-1
Berend Bakker - Haye Wittermans 3-0 Sterk optreden Marumer Bakker.
Cees Dijkstra - Rein van der Wal 0-3
Gerrit Terpstra - Jan Hoogsteen 3-0
Bareld Bekkema - Sape Hiemstra 0-3
Durkje v Beets - Jan Kunnen 0-3
Johannes Baron - Frans Postma 3-0
Tjipke Vlasma - Jon Hiemstra 0-3
Douwe Hania - Henk Wiersinga 1-1


29-08-2016. Tijdens de ledenvergadering van TTS werd Karel de Bruin tot voorzitter gekozen in de plaats van Haye Wittermans.
Het overlijden van Anne Alma en oud lid Gerwin Kolkman werd herdacht met een minuut stilte.
Prijsuitreiking seizoen 2015-2016.
1. Algeheel kampioen Rein van der Wal
2. Kampioen B groep en promotie Simen Atsma.
3. Winnaar Feanster Toer bokaal Henk W de Bruin.
4. Resultaat bondswedstrijden 1 Gerrit Terpstra
idem team 2 Jan Kunnen
idem team 3 Willem Hofstede.

Het derde team wordt teruggetrokken uit de Friese bondscompetitie.
Voor de onderlinge werden op deze avond nog 10 wedstrijden gespeeld.
Op de foto een impressie van de aanwezigen.





25-08-2016 Deze prijswinnaar in de C groep van de zomercompetitie kreeg gisteren zijn prijs ook nog uitgereikt onder zomerse omstandigheden. Voor de volledigheid hierbij de foto. Piet Wiersma uit de Triemen Speler bij DCT.


09-08-2016 Afsluiting zomertoernooi in Mildam. Tot volgend jaar.





02-08-2016. Dramatische ronde voor TTS dammers tijdens ronde 14 zomercompetitie.

Sietse Jonker - Gerrit Terpstra 2-0
Joop de Graaf - Tjalling Oegema 0-2
Jan Hiemstra - Tabe de Vries 0-2
Andries Oord - Sape Hiemstra 2-0

25-07-2016 TTS spelers in zomercompetitie Ronde 13
Joop de Graaf _ Jouke de Haan 0-2
Sape Hiemstra - Pieter Dijkstra 0-2
Klaas Mondria - Jan Hiemstra 2-0
Ype Kroodsma - Tabe de Vries 2-0
Siep Altena - Gerrit Terpstra 1-1

18-07-2016. TTS spelers in zomercompetitie.

Wim Riddersma - Sietse Jonker 1-1
Joh.vd Meulen - Joop de Graaf 0-2
Gerrit Terpstra - Sjoerd vd Molen 1-1
Dummy - Ype Kroodsma 1-1
Sape Hiemstra - Jan Hiemstra ???

15-07-2016. In toernooibase staan de teams thans die in de zaterdagcompetitie tegen ons gaan uitkomen met de spelers.Weinig verrassingen.

12 juli 2016 TTS spelers resultaten in zomertoernooi Friesland.
Sytze Terpstra - Jan Hiemstra 2-0
Sape Hiemstra - Joh vd Meulen 1-1
Sietse Jonker - Joop de Graaf 0-2
Ype Kroodsma - Geert Rozenberg 0-2



Afgelopen maandag is overleden ons trouw lid Anne Alma. Vanaf seizoen 2003-2004
(11-10-2004) is Anne Alma lid geweest van onze damclub.Hij was een trouw lid die de avonden van de onderlinge competitie slechts bij uitzondering oversloeg. Meestal was dat het geval indien hij zijn jaarlijkse reisjes naar Canada ondernam waar zijn zoon woonde en hij vroeger zelf ook een aantal jaren heeft gewoond.In de onderlinge competitie en de Feanster Toer bokaal was hij een gevreesde tegenstander die menigmaal zijn opponent met zijn snelle spel overklaste.Overigens speelde deze snelheid hem ook wel eens nadelig parten. Uit het toernooibase programma blijkt dat Anne officieel 289 partijen bij TTS heeft gespeeld. Wellicht dat het aantal gespeelde vluggertjes dit aantal nog wel overtreft ,want meestal werd na de officiele wedstrijd nog geoefend.
Wij verliezen in Anne Alma een sportief dammer en een aangenaam mens op de club
die de damsport heeft beoefend zoals het behoord.
Via deze weg wensen wij zijn vrouw en kinderen en kleinkinderen sterkte toe in de komende tijd bij het verlies van hun man-vader en pake.

04-072016. Ronde 10 zomercompetitie.
Piet Wiersma - Ype Kroodsma 1-1
Joh vd Meulen - Sietse Jonker 1-1
Wim Riddersma - Sape Hiemstra 2-0
Gerrit Terpstra - Willem Lep 2-0

Jan Hiemstra - Gerard Weinans 2-0

Joop de Graaf - Piet Leijenaar 0-2



27-06-2016 9e ronde Zomercompetitie.
Resultaten TTS spelers.
Geert Rozenberg - Sietse Jonker 2-0 Letter better.
Sjoerd vd Molen - Joop de Graaf 0-2 Goed resultaat.
Sape Hiemstra - Sietse Terpstra 1-1 Weer perfect resultaat.
Tabe de Vries - Gerrit Terpstra 1-1 Alweer remise
Ype Kroodsma - Gerard Weinans 2-0 Fraaie overwinning.
Jan Hiemstra - Dummy 1-1



20-06-2016 Tijdens de 8e ronde behaalden de TTS spelers redelijke resultaten.
De meeste spelers behaalden remise.
Piet Wiersma - Sietse Jonker 1-1
Joop de Graaf - Sietse Terpstra 1-1
Sjouke Zijlstra - Sape Hiemstra 1-1
Jan Hiemstra - Joh vd Meulen 0-2
Gerrit Terpstra - Pieter Dijkstra 1-1
Ype Kroodsma - Hans Hoks 1-1




14-06-2016 Uitslagen TTS dammers ronde 7 zomerdamtoernooi
Joop de Graaf - Martin Boersbroek 0-2
Sytse Jonker - Sape Hiemstra 2-0
Klaas Mondria - Gerrit Terpstra 0-2
Ype Kroodsma - Jan Hiemstra 2-0



6 juni 2016: Uitslagen TTS dammers tijdens ronde 6 Zomertoernooi.
Gerard Weinans - Joop de Graaf 0-2
Sape Hiemstra - Hielke Luik 2-0
Martin Boersbroek - Gerrit Terpstra 1-1
Ype Kroodsma - Joh vd Meulen 1-1
Jan Hiemstra - Rennie Bloemsma 2-0 3 overwinningen 2 remises







23mei 2016. 4e ronde 27e zomerdamtoernooi Friesland.

Ook deze avond was de damarena weer goed bezet met 32 deelnemers voor de 4e ronde. Zelfs de eerste supporters lieten zich zien.

Uitslagen van de TTS spelers.
Durk Douma - Gerrit Terpstra 2-0
Sape Hiemstra - Gerard Weinans 2-0
Hans Hoks - Jon Hiemstra 1-1
Sietse Terpstra - Ype Kroodsma 1-1
Sietse Jonker - Sjouke Zijlstra 1-1


9 Mei 2016. Ook in de zomermaanden volop aktie bij TTS
Start zomerdamtoernooi Friesland.
Tropische temperaturen tijdens de 2e ronde. Desondanks zijn er 34
deelnemers opgekomen.

Details zie facebook damclub Troch Tinken Sterk

25-04-2016 Slotronde onderlinge competitie.
Joop de Graaf - Jan Hoogsteen 1-1
Berend Bakker - Henk Westerhof 0-3 Eerste nederlaag Bakker.
Rein vd Wal - Anton vd Ploeg 1-1
Cees Dijkstra - Bareld Bekkema 0-3 Mooie afsluitende combi seizoen.
Henk de Bruin winnaar Feanster Toer bokaal.


18-04-2016 Onderlinge uitslagen.
Cees Dijkstra - Gerrit Terpstra 0-3
Berend Bakker - Joh. Postma 3-0
Bareld Bekkema - Ate Oosterhof 0-3
Luitzen vd Heide - Henk Westerhof 3-0
Karel de Bruin - Joop de Graaf 3-0
Sape Hiemstra - Henk Wiersinga 1-1
Willem Hofstede - Anne Alma 3-0
Toerbokaal:
Haye Wittemans - Jan Hoogsteen 0-3
Henk de Bruin - Durkje v Beets 3-0
Frans Postma - Tjipke Vlasma 3-0
Rein vd Wal - Jan Kunnen 3-0



11-04-2016 100% opkomst onderlinge competitie.

Berend Bakker - Anton van der Ploeg 3-0

Luitzen v d Heide - Ate Oosterhof 3-0
Gerrit Terpstra - Bareld Bekkema 3-0
Johannes Postma - Henk Wewsterhof 0-3
Rein van der Wal - Joop de Graaf 3-0
Jan Hoogsteen - Cees Dijkstra 1-1
Johannes Baron - Anne Alma 3-0
Henk Wiersinga - Frans Postma 0-3

Toerbokaal:
Symen Atsma - Sape Hiemstra 3-0
Jan Kunnen - Haye Wittermans 1-1
Henk de Bruin - Willem Hofstede 1-1
Karel de Bruin - Tjipke Vlasma 1-1
Karel de Bruin - Durkje van Beets 1-1


4 april 2016. Onderlinge competitie.
22 van de 24 leden waren aanwezig om hun krachten te meten met een tegenstander in de onderlinge of de strijd om de Feanster Toer bokaal.
Weer een top opkomst.
Uitslagen.
Bareld Bekkema - Luitzen vd Heide 1-1
Joop de Graaf - Henk Westerhof 1-1
Gerrit Terpstra - Rein van der Wal 0-3
Anton vd Ploeg - Haye Wittermans 1-1
Ate Oosterhof - Jan Hoogsteen 1-1
Jan Kunnen - Henk Wiersinga 0-3
Anne Alma - Frans Postma 0-3
Sape Hiemstra - Johannes Baron 3-0

Toerbokaal.

Johannes Postma - Willem Hofstede 1-1
Henk de Bruin - Kareld de Bruim 1-1
Tjipke Vlasma - Durkje v Beets 0-3
Simen Atsma - Cees Dijkstra 0-3

26 maart 2016.
Op deze stralende zaterdag werd in de damarena van cafe de Haven gespeeld
voor het Fries kampioenschap sneldammen.
De eerste drie spelers per groep plaatsen zich voor de landelijke voorronde's
Bijgaand een impressie en foto's van de prijswinnaar.



21-03-2016 14 potjes dammen op ronde 23 onderlinge.
Berend Bakker - Rein van der Wal 1-1
Henk Wsterhof - Haye Wittermans 3-0
Luitzen vd Heide - Anton van der Ploeg 1-1
Jan Hoogsteen - Gerrit Terpstra 0-3
Bareld Bekkema - Johannes Postma 0-3
Joop de Graaf - Karel de Bruin 3-0
Ate Oosterhof - Cees Dijkstra 1-1
Tjipke Vlasma - Symen Atsma 1-1
Johannes Baron - Willem Hofstede 1-1
Anne Alma - Henk Wiersinga 3-0
Jan Kunnen - Durkje van Beets 3-0
Toerbokaal:
FRans Postma - Henk de Bruin 3-0
Sape Hiemstra - Frans Postma 3-0
Henk de Bruin - Sape Hiemstra 1-1



14-03-2016. 3e team TTS laat winstkansen liggen tegen Opeinde.
TTS - Opeinde.

Bareld Bekkema - Ealke Roosma 0-2
Willem Hofstede - Hero Kort 1-1 Zetwisseling kost de zege.
Johannes Baron - Hielke Scholte 1-1
Henk Wiersinga - Rika van Leeuwen 0-2 Dam onvoldoende benut.
Einduitslag 2-6

Onderlinge:
Anton van der Ploeg - Jan Hoogsteen 1-1
Haye Wittermans - Luitzen vd Heide 1-1
Rein van der Wal - Henk Westerhof 1-1
Cees Dijkstra - Berend Bakker 1-1
Karel de Bruin - Ate Oosterhof 3-0
Frans Postma - Jan Kunnen 0-3
Henk de Bruin - Sape Hiemstra 3-0
Anne Alma - Tjipke Vlasma 3-0
Toetbokaal:
Gerrit Terpstra - Johannes Postma 3-0
Anne Alma - Durkje van Beets 1-1



07-03-2016. 8 overwinningen in ronde 21 onderlinge.
Tot diep in de nacht wordt er geanalyseerd.

Uitslagen.
Henk Westerhof - Cees Dijkstra 3-0
Luitzen vd Heide - Rein van der Wal 0-3
Bareld Bekkema - Anton vd Ploeg 0-3
Joop de Graaf - Gerrit Terpstra 0-3
Ate Oosterhof - Berend Bakker 0-3
Willem Hofstede - Sape Hiemstra 3-0
Durkje van Beets - Henk Wiersinga 0-3
Simen Atsma - Jan Kunnen 1-1

Toerbokaal:
Johannes Postma - Haye Wittermans 1-1
Henk de Bruin - Jan Hoogsteen 1-1
Frans Postma - Karel de Bruin 0-3

29-02-2016
TTS teams hebben boven verwachting gepresteerd in de Friese bondscompetitie.
Het vlaggeschip wist na promotie een fraaie 2e plaats te behalen in de hoofdklasse terwijl de reserves eveneens op de 2e plaats zijn geeindigd.
De reserves promoveren daarmee naar de 1e klasse van de PFDB.
Zelfs de dames weten thans de weg naar cafe de Haven te vinden.


Uitslagen 29-02-2016
TTS - Huizum 2
Rein van der Wal - Reinout Sloot 0-2

Gerrit Terpstra - Marten Martens 2-0
Berend Bakker - Jan Terpstra 2-0
Anton vd Ploeg - Dirk Zwier 2-0
Karel de Bruin - Bart Adema 2-0
Luitzen vd Heide - Ton Bouwkamp 2-0
Einduitslag 10-2

TTS2 - Oerterp 2

Ate Oosterhof - Andre de Jong 0-2
Henk Westerhof - Miente Pera 1-1
Jan Hoogsteen - Willem vd Velde 2-0
Joop de Graaf - Arend Schuurman 0-2
Jan Kunnen - Foppe Jansma 1-1
Sape Hiemstra - Durk Idsinga 2-0
Einduitslag 6-6




23-02-2016 Vlaggeschip laat de winst liggen in Mildam.Voorlopig blijft de
2e plaats nog in bezit.
A.s. maandag wordt bepaald of dit definitief is in de thuiswedstrijd tegen het sterke Huizum 2
DCH2 - TTS 1
Marten Zijlstra - Rein van der Wal 0-2
Martie Boersbroek - Gerrit Terpstra 1-1

Aize Plantinga - Haye Wittermans 1-1

Wim van der Molen - Anton vd PLoeg 2-0
Jelle Jongsma - Karel de Bruin 1-1
Tabe de Vries - Luitzen vd Heide 1-1

Totaal 6-6

DCH 4- TTS3
1. Andries Oord - Simen Atsma 2-0
2 Sjoerd vd Molen- Bareld Bekkema 1-1
3 Albert Koops - Willem Hofstede 1-1
4 Rennie Bloemsma Johannes Baron 2-0
Totaal 6-2

22-02-2016 onderlinge competitie en Toerbokaal.

Gerrit Terpstra - Karel de Bruin 1-1
Haye Wittermans - Bareld Bekkema 1-1
Rein van der Wal - Jan Hoogsteen 3-0
Ate Oosterhof - Henk Westerhof 1-1 Derby onbeslist.
Luitzen vd Heide - Joop de Graaf 3-0 Slagzet erg fraai.
Tjipke Vlasma - Sape Hiemstra 0-3
Jan Kunnen - Henk de Bruin 3-0
Toerbokaal:
Johannes Postma - Cees Dijkstra 0-3
Durkje van Beets - Willem Hofstede 0-3
Frans Postma - Johannes Baron 3-0
Rein van der Wal - Jan Hoogsteen 3-0




15-02-2016.VOLLE BAK IN DE DAMARENA VAN DE HAVEN


TTS reserves tegen Ons Genoegen 2 uit Drachten.

1. Ate Oosterhof - Pieter Tuinstra 1-1
2 Henk Westerhof - Anne Veenstra 1-1
3 Jan Hoogsteen - Tjeerd Jaasma 1-1 gemiste winst Jan.

4 Joop de Graaf - Gerben Kooi 2-0
5 Jan Kunnen - Jacob Hoeksema 0-2 gemiste remise.
6 Sape Hiemstra - Eake Roosma 0-2 Eake te sterk voor Sape.

Einduitslag 5-7

Onderlinge competitie: 15-02-2016

Bareld Bekkema - Rein van der Wal 0-3
Karel de Bruin - Anton van der Ploeg 3-0
Cees Dijkstra - Luitzen vd Heide 1-1
Johannes Postma - Gerrit Terpstra 1-1
Anne Alma - Simen Atsma 0-3
Henk Wiersinga - Johannes Baron 0-3
Durkje van Beets - Tjipke Vlasma 3-0
Frans Postma - Willem Hofstede 1-1
Henk de Bruin - Haye Wittermans 3-0 Feanster Toer bokaal.




13-02-2016 TTS REGIOTEAM SLAAT TOE IN LANDELIJKE DAMCOMPETITIE TEGEN RODEN LEEK 2. Voor verslag kijk op
www.defeanster.nl of facebook damclub Troch Tinken Sterk

Roden Leek - TTS
1. Feiko Stoppels - Gerrit Terpstra 0-2
2 Henk vd Berg - Rein van der Wal 0-2

3 Dick Holtman - Steven Veenstra 0-2
4 Jannes de Vries - Anton vd Ploeg 1-1
5 Jan Kuyer - Karel de Bruin 0-2

6 Jan Hofman - Cees Dijkstra 0-2
7 Wilco Schreuder - Ype Kroodsma 0-2

8 Tom Huizinga - Jan Hoogsteen 1-1
9 Lodewijk de Hei - Jan Kunnen 0-2
10 Pieter Dijkstra - Luitzen vd Heide 1-1
EINDSTAND 3-17



08-02-2016 Onderlinge competitie uitslagen.

Anton van der Ploeg - Johannes Postma 3-0
Karel de Bruin - Haye Wittermans 3-0
Jan Hoogstee
voorbeeld.pdfvoorbeeld.pdf